Tradycja firmy Hästens jest naszą drogą do doskonałości

Stosujemy ręczne metody pracy, aby tworzyć łóżka specjalnie dla Ciebie. Nasi mistrzowie rzemiosła czerpią z wiedzy i umiejętności przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

POZNAJ RZEMIOSŁO FIRMY HÄSTENS

Zajmujemy się wytwarzaniem łóżek od roku 1852 i nie znaleźliśmy jeszcze lepszej metody produkcji. Technologia poszła do przodu, obróbka materiałów naturalnych jest teraz na wyższym poziomie, ale to czyste rzemiosło leży u podstaw każdego detalu naszych łóżek. Jakość rezultatów jest czymś namacalnym, poczujesz ją kiedy się położysz. 

PODRÓŻ MISTRZA RZEMIOSŁA

Firmę Hästens zawsze napędzała pasja mistrzów rzemiosła. Ich profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków owocowały zadowowleniem Klientów i ciągłym rozwojem firmy.  Najlepsze łóżka na świecie – ambitny cel. Wierzymy, że udało nam się go osiągnąć. 

FIRMA HÄSTENS A SZTUKA INNOWACJI

Szwedzkie dziedzictwo designu i rękodzieła jest długie, wybitne i fascynujące. Zakorzenione w tym co nasze, w tym jak myślimy, działamy i żyjemy. Firma Hästens jest częścią tego dziedzictwa. Możemy pochwalić się wieloma osiągnieciami, które aktywnie przyczyniły się do zmiany sposobu, w jaki dziś sypiamy.

Każde łóżko marki Hästens, od samych nóg po zagłówek, wymaga wielu godzin pracy, badań, projektowania i rozwoju. Prawdziwy przykład designu inteligentnego w każdym aspekcie. Poszczególne elementy wykonują wiele indywidualnych zadań, które składają się na doświadczenie perfekcyjnego snu w łóżkach marki Hästens.

Perfekcyjny sen ukryty jest w szczegółach doskonale zbudowanego łóżka. Co w nim znajdziemy? Poświęcenie mistrza rzemiosła dla pracy i w pełni naturalne materiały. Wybór wolno-rosnących sosen z północy Szwecji. Wytrzymały i antystatyczny len. Najbardziej miękka bawełna układana ręcznie. Przewiewna wełna regulująca temperaturę. I oddychające, naturalnie sprężyste końskie włosie.

FABRYKA SNÓW

Nasza Fabryka Snów emanuje namacalnym spokojem. W tym miejscu pracuje nasza rodzina rzemieślników. To miejsce cichej aktywności i tradycyjnych technik, które mogą obyć się bez hałaśliwych maszyn. To miejsce troski o sen i miłości do snu.

W zasadzie nazwanie tego miejsca „zakładem produkcyjnym” wyrządza łóżkom, które się tutaj produkuje, i ludziom, którzy je wytwarzają, niedźwiedzią przysługę. To nie jest typowy warsztat. Nie mamy magazynu pełnego pianki, gumy czy głośnych maszyn do cięcia drewna. 

Nie ma u nas gorących pieców. Nie ma też żadnych robotów.  Mamy za to ludzi, którzy tworzą łóżka, używając swoich zmysłów, umiejętności i technik przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Design

TWÓJ SEN TKWI W SZCZEGÓŁACH

Sen tkwi w szczegółach, w inżynierii łóżka, w poświęceniu mistrza rzemiosła i w całkowicie naturalnych materiałach. Każde łóżko zostało inteligentnie zaprojektowane, co składa się na jeszcze lepsze doświadczenie snu.

WYPRODUKOWANE RĘCZNIE W SZWECJI

Jest jedna rzecz, na której Szwecja doskonale się zna, a jest nią ręczne rzemiosło wykorzystujące materiały naturalne. Żadna maszyna nie dorówna talentom i metodom naszych mistrzów rzemiosła. Ci wznoszą sztukę projektowania łóżek na jeszcze wyższy poziom, uświetniając wszystkie nasze łóżka duchem doskonałości i na zawsze łącząc je z sercem marki Hästens. W odpowiednim łóżku poczujesz się spokojny, wypoczęty, odmłodzony, zdrowy i pełen energii. Każdej nocy będziesz czuć coraz większą różnicę. Kiedy już się położysz, wyobraź sobie troskliwe ręce, które stworzyły łóżko marki Hästens. Wyobraź sobie, że te ręce otulają Cię przed snem każdej nocy.

ŻADNYCH SKRÓTÓW. ŻADNYCH „MOŻE BYĆ”. RĘCZNE TAPIROWANIE

Warstwy prawdziwego końskiego włosia, bawełny i wełny są równomiernie układane wg ścisłych obliczeń. Na przykład końskie włosie jest dokładnie tapirowane ręcznie wg antycznej metody rzemieślniczej, aby osiągnąć przewiewną strukturę o nieprzeciętnej zdolności absorpcji wilgoci. To tylko jeden ze stosowanych przez nas rodzajów rzemiosła, który wymaga umiejętności, doświadczenia i czasu.

 

NASZE SPRĘŻYNY NIGDY NIE PĘKAJĄ

Sprężyny bonelowe i kieszeniowe marki Hästens są produkowane z najlepszej na świecie szwedzkiej stali i układane w kombinacjach zapewniających doskonałą nośność. W rogach łóżka stosujemy mocniejsze, sztywniejsze sprężyny, co pomaga utrzymać kształt materaca. System bonelowy izolowany jest lnem, a sprężyny kieszeniowe łączone ze soba specjalną techniką, która zapewnia doskonałą redukuję hałasu. Dzięki temu Twoje ruchy podczas snu są tak bezszelestne, że Cię nie obudzą. Nawet ruchy Twojego partnera / Twojej partnerki nie będą Ci przeszkadzać.

SZWY BOCZNE

Materace produkcji Hästens mają unikatowe szwy boczne. Dzięki przeszyciom bocznym łóżko wygląda bardziej elegancko. Dopracowaliśmy szew boczny tak, aby stał się funkcjonalnym elementem designu. Zmieniając pozycję, kąt i częstotliwość szwów możemy polepszyć określone właściwości danych łóżek. Podwyższając czułe podparcie lub akcentując miękkość powierzchni. Zapytaj doradcę w sklepie o sposób, w jaki działają nasze szwy boczne i poczuj różnicę.

PRZESZYCIA MATERACA ŚRODKOWEGO 

Naturalne materiały w łóżkach marki Hästens mają się ruszać i być aktywne. W ten sposób łóżko oddycha, Dzięki czemu nigdy nie przegrzejesz się, tak jak na nieporowatym, lateksowym, gumowym lub piankowym materacu. Poruszać się nie znaczy się przemieszczać. Opracowaliśmy więc szereg technik, które nie tylko delikatnie utrzymują warstwy naturalnych materiałów w miejscu, ale też pozwalają im się ruszać i dopasowywać elastycznie wokół Twojego ciała. Weźmy na przykład tuftowanie, niesamowicie złożony wzór szwów na materacu wierzchnim, który utrzymuje końskie włosie w miejscu bez pogarszania przewiewności, zmniejszania komfortu czy szkody dla walorów estetycznych. Każdy tuft na naszych ekskluzywnych łóżkach uwieńczony jest bawełnianym guzikiem, który idealnie pasuje do kraty charakterystycznej dla produktów Hästens.

RAMA TAK DOBRA JAK JEJ ZDOBIENIA

Nie udziela się 25-letniej gwarancji na łóżko, nie będąc pewnym, że jest wystarczająco mocne, aby wytrzymać wiele godzin eksploatacji każdej doby. Ogólnie rzecz biorąc, łóżko to najczęściej używany mebel w Twoim domu, który musi wytrzymać największe obciążenia przez najdłuższy okres czasu. Łączna masa przeciętnej pary, która spędza wiele godzin w swoim łóżku przez maksymalnie 25 lat, jest ogromna. Żadna inna część łóżka nie musi wytrzymać tyle, co jego rama. Łóżka marki Hästens mają solidną drewnianą ramę z sosny pozyskiwanej z lasów na północy Szwecji. Ostry, zimny klimat północy spowalnia wzrost drzewa, czyniąc je twardszym i wytrzymalszym. Naszym skromnym zdaniem niewiele jest rodzajów drewna na świecie, które bez impregnacji wyglądają bardziej zachęcająco niż wolno dojrzewająca sosna nordycka. Ciekawostką jest to, że sosny ścinane są, kiedy mają 90–120 lat. Sprawdzamy każdą deskę, wybierając tylko te z mniej niż trzema sękami na metr (w przypadku łóżka Vividus żadna deska sosnowa nie może mieć sęków na powierzchni zewnętrznej!).