Materiały

Używamy tylko najlepszych materiałów naturalnych. Pozyskiwanych według zasad zrównoważonego rozwoju i norm etyki, tak aby kiedyś mogły zyskać nowe życie. Produkt pochodzący z natury pragnie wrócić na jej łono. I tak też powinno być.

KOŃSKIE WŁOSIE

Podstawa łóżek marki Hästens. Skromne końskie włosie to nasz najukochańszy materiał. Charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami.

NATURALNY SYSTEM WYMIANY POWIETRZA

Jeżeli chodzi o budowę łóżek, niewiele materiałów dorównuje końskiemu włosiu. Każdy jego splot jest jak mała sprężyna, która usprawnia działanie materaca, zapewniając podparcie i giętkość. Końskie włosie posiada swój własny, niezwykle skuteczny, integralny system wymiany powietrza.
Poszczególne sploty końskiego włosia działają jak miniaturowe drogi oddechowe: puste kanaliki, w których zachodzą mikroskopijne kapilarne zjawiska odprowadzania wilgoci, dzięki którym możliwy jest dopływ świeżego powietrza. Włosie jest tak skuteczne, że jeżeli nasączysz je wodą i potrząśniesz nim, natychmiast wysycha. Miliony wygodnych, naturalnych mikrosprężyn w łóżkach marki Hästens odprowadzają nadmiar ciepła i wilgoci z Twojego ciała podczas snu. Dzięki temu szybciej zaśniesz i będziesz cieszyć się głębokim, nieprzerwanym i odmładzającym snem w optymalnej temperaturze. Wyobraź sobie, jak to może wpłynąć na jakość Twojego snu.

ŻADNYCH ALERGENÓW

Końskie włosie, którego używamy w naszych łóżkach, zostało przetestowane przez kilka niezależnych europejskich instytutów badawczych, które uznały je za całkowicie wolne od alergenów. Oprócz tego warto zauważyć, że końskie włosie to materiał organiczny o naturalnych właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych oraz przeciw roztoczowych, które tworzą zdrowe i higieniczne środowisko snu.

WYPEŁNIENIE OD XIX W.

Do produkcji naszych łóżek stosujemy prawdziwe końskie włosie, robiąc użytek z jego pożądanych właściwości. Dzięki temu dostarczamy w pełni naturalny, niezwykle wytrzymały produkt, który jest najpierw prany we wrzącej wodzie i dokładnie płukany przed odwirowaniem i dezynfekcją. Następnie włosie jest ogrzewane w dużej wilgotności do temperatury 140°C pod ciśnieniem czterokrotnie przewyższającym ciśnienie atmosferyczne. Cały proces odbywa się bez żadnych substancji obcych. W rezultacie uzyskujemy czysty i sprężysty materiał naturalny. Przed użyciem do produkcji łóżka lub materaca przetworzone końskie włosie jest przechowywane w odpowiednich warunkach. Rozwijając długie sploty widzimy pięknie pomarszczone włosie, które kilkukrotnie zwiększyło swoją objętość. Przez ostatnie dwa stulecia proces ten prawie w ogóle się nie zmienił.

RÓŻNE TYPY KOŃSKIEGO WŁOSIA

Nasi dostawcy dbają o jakość tak samo jak my, dlatego włosie podlega nadzorowi weterynaryjnemu. Staranność przy wyborze i sortowaniu włosia to podstawa niezmiennie wysokiej jakości wszystkich naszych produktów. W Hästens wykorzystujemy różne typy końskiego włosia o różnych właściwościach: A-Lyx – specjalnie dobrane z najdłuższych i najmocniejszych splotów, które zapewniają dodatkową sprężystość, dzięki czemu łóżko jest bardziej giętkie i wytrzymałe.Typ J – miękka, sprężysta i elastyczna mieszanka wysokiej jakości włosia końskiego i bydlęcego, która nadaje łóżku miękkości i elastyczności.

BAWEŁNA

Bawełna pozwala oddychać całemu ciału i jest idealnym uzupełnieniem końskiego włosia. Miękka, wytrzymała i życzliwa.

Bawełna jest prawdopodobnie najbardziej miękkim i wygodnym prezentem, jaki dostała ludzkości. Miękka bawełna od Hästens zapewnia doskonałą wygodę i przepuszczalność powietrza. Umożliwia obieg powietrza wokół Twojego ciała, dzięki czemu nie pocisz się. Materiał ten daje poczucie komfortu w środowisku sprzyjającym zdrowemu snu. Jej zalety pomogą Ci szybciej zasnąć i dłużej spać głębokim snem.

BARDZIEJ ODŚWIEŻAJĄCY SEN DZIĘKI ODDYCHANIU

Ludzie oddychają nie tylko przez płuca, ale też przez skórę. Każdy z nas ma ponad 7 milionów porów, które oddychają i usuwają toksyny z organizmu. Abyś zapewnić sobie wygodny sen bez potu, należy wybrać łóżko, które również oddycha i pozwala na obieg powietrza wokół ciała.

RÓŻNICA MIĘDZY BAWEŁNĄ, A MATERIAŁEM NIEPOROWATYM

Jest Ci chłodniej i nie pocisz się w odróżnieniu, kiedy masz na sobie ubrania z materiałów syntetycznych. Dzieje się tak dlatego, że bawełna jest przewiewna i odprowadza pot i wilgoć. Pot wydzielany w nocy składa się w 98% z wody, w związku z czym szybko odparowuje, jeżeli śpisz na łóżku, które oddycha, i jeżeli używasz pościeli, która również oddycha. Stosowanie  materiałów syntetycznych takich jak guma, poliester i innych utrudnia wymianę powietrza. Materiał nieporowaty zatrzymuje wilgoć, przez co pot wydzielany przez Twoje ciało pozostaje w łóżku. A w ciepłym i wilgotnym środowisku roztocza rozmnażają się bardzo szybko.

WEŁNA

Wełna ogrzewa, kiedy jest Ci zimno, i chłodzi, kiedy jest Ci gorąco. Wełna jest wydajnym materiałem naturalnym o wysokich właściwościach ognioodpornych.

Natura stworzyła kolejny mały cud, idealne uzupełnienie końskiego włosia i bawełny, materiał o dużej wydajności: wełnę. Czysta wełna zapewnia dobry klimat w łóżku i działa trochę jak własna klimatyzacja Twojego łóżka. Już od czasów antycznych ludzie wiedzą o jej niesamowitej zdolności ogrzewania, kiedy jest im zimno, i zdolności chłodzenia, kiedy jest im ciepło. Nie będziesz się pocił i wyśpisz się w optymalnej temperaturze.

IDEALNY PRZEPIS

Łóżka marki Hästens zawierają precyzyjną mieszankę wełny i bawełny, która zapewnia wysoki komfort i równocześnie czyni je trudnopalnymi. Wełna jest zasadniczo jednym z najbardziej ognioodpornych włókien, jakie znamy. Ma również właściwości antystatyczne oraz jest wytrzymała, elastyczna i termoizolacyjna.

OPTYMALIZACJA W WYNIKU EWOLUCJI

Struktura włókna wełny jest jak sprężyna, zoptymalizowana w wyniku ewolucji, aby zapewniać ochronę termiczną. Ta unikalna struktura komórkowa zdecydowanie różni się od gładkich, syntetycznych włókien.

Struktura włókna wełny przepuszcza dużą objętość powietrza między nitkami, zapewniając doskonałą, naturalną izolację oraz giętkość, elastyczność i wytrzymałość. Oprócz tego 30% jej masy może nasiąknąć wodą, ale nawet nie poczujesz, że jest mokra. Drobne pory umożliwiają przenikanie wody przez włókno wełny, czyniąc materiał wygodnym zarówno latem, jak i zimą. Śpij spokojnie przez cały rok.

DŁUGOTRWAŁE KORZYŚCI

Historia wełny liczy kilka tysięcy lat. Stosowali ją Babilończycy i Egipcjanie. Najstarsza tkanina wełniana znaleziona na terenie Szwecji pochodzi z epoki brązu. Ma blisko 3 tys. lat. Jednak wełna służyła nie tylko do produkcji przędzy na ubrania. Wykorzystywano ją także do produkcji pościeli. Zdolność wełny do ogrzewania i ochrony wtedy, kiedy śpisz i wtedy, kiedy nie śpisz jest niezmienna. Dzięki zastosowaniu wełny, bawełny i końskiego włosia jako materiału wyściełającego w starannie przygotowanych kombinacjach, nasze łóżka regulują temperaturę oraz charakteryzują się bezkonkurencyjną, naturalną elastycznością.

LEN

Len charakteryzuje się "dyskretną wydajnością". Bardzo skromny materiał, korzystny dla zdrowia, pozwala spać w spokoju.

Od niepamiętnych czasów len ułatwia życie. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały i elastyczny, a ponadto odprowadza ładunki elektryczne. Według badań elektryczność statyczna jest przyczyną bólu głowy, wysusza błony śluzowe i wywołuje świąd. Przeładowane ciało taką energią przyciąga niechciane cząstki z otoczenia, co może powodować lub zaostrzać alergie.

 

Stosując len starannie ułożony w warstwy, usuwamy elektryczność statyczną z Twojego ciała i pomagamy wytworzyć znacznie bardziej pozytywną energię podczas snu. Co więcej, len doskonale tłumi hałas i drgania, dzięki czemu śpiąc w naszym łóżku spokojnie i komfortowo zregenerujesz siły

SOSNA

Nasz kamień... Wolno-rosnąca szwedzka sosna, którą stosujemy w Hästens, jest – jednym słowem – mocna. Dodaje siły i stabilności firmie Hästens, orędownikowi jakości i pewności.

Tak samo jak drewniana rama Hästens dodaje siły i stabilności Twojemu łóżku. Nasze ramy wykonane są z mocnych, starannie dobranych sosen z północnych lasów Szwecji, gdzie rosną powoli, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe. Jakość i odpowiedzialność za środowisko są bliskie naszemu sercu. Nasze zamiłowanie do natury przekłada się na odpowiedzialną politykę pozyskiwania drewna w taki sposób, aby nie obciążać i nie zakłócać gospodarki leśnej. 

Wszystkie ramy drewniane w łóżkach i zagłówkach marki Hästens mają certyfikat FSC, co oznacza, że pochodzenie materiałów, z których są zrobione, jest znane, a materiały pozyskiwane są w sposób pozwalający chronić bioróżnorodność, produktywność i ekologiczne procesy lasu. Na wszystkie ramy w naszych łóżkach udzielamy 25-letniej gwarancji.

SPRĘŻYNY

Zapewniają odpowiednie podparcie naszego kręgosłupa. Nie usłyszysz tego, jak pracują, aby utrzymać równowagę Twojego organizmu podczas snu.

Nasze najwyższej jakości sprężyny są produkowane w Szwecji. Wszystkie łóżka marki Hästens wyposażone są w dwa lub więcej zsynchronizowanych systemów sprężyn: miękkie i elastyczne, zapewniające miękkość. Niżej znajdują się mocniejsze sprężyny, gwarantujące masywniejsze podparcie. Dzięki zsynchronizowanym systemom sprężyn każde łóżko dostosowuje się do Twojego ciała tak, aby zapewnić Ci podparcie i wypoczynek. Na wszystkie sprężyny w naszych łóżkach udzielamy 25-letniej gwarancji.

WIELKOŚĆ SPRĘŻYN TO NIE WSZYSTKO

Nie sama liczba sprężyn czyni system Hästens wspaniałym, ale ich różne typy, rozmieszczenie i sposób, w jaki komponują się z warstwami materiałów naturalnych. Na jakość i właściwości systemu wpływa kombinacja wymiarów i wysokości sprężyn oraz liczby zwojów. Wykorzystywana przez nas technologia jest precyzyjna i niesamowita. Im większa liczba zwojów, tym wyższa jakość i dłuższa żywotność łóżka. Jednak zbyt duża liczba zwojów wpływa na ściskanie sprężyny. Przy projektowaniu kluczowa jest równowaga między zmiennymi, która pozwala uzyskać optymalne rezultaty. W przypadku każdego systemu przeprowadziliśmy staranne obliczenia, aby zapewnić odciążenie i podparcie gwarantujące lepszy sen.

SYSTEM SPRĘŻYN KIESZENIOWYCH

Nasze sprężyny kieszeniowe działają niezależnie w unikalny sposób. Nacisk na jedną sprężynę nie powoduje ruchu sprężyn sąsiadujących. Poszczególne sprężyny poruszają się indywidualnie wraz z każdym ruchem Twojego ciała. Dzięki temu nawet nie poczujesz, kiedy Twój partner/Twoja partnerka przewróci się na drugi bok. Specjalna obróbka cieplna stali zmienia strukturę metalu, z którego wykonane są sprężyny, co pozwala zachować ich kształt i elastyczność. Sprężyny zawsze wracają do pozycji początkowej po ustaniu nacisku. Każda sprężyna umieszczona jest w przewiewnej kieszeni, która umożliwia obieg powietrza w całym łóżku, zapewniając zdrowy sen.

SYSTEM SPIRALI BONELOWYCH

Niższy system spirali przyjmuje większy nacisk na łóżko, zwiększa głębokość sprężyn i wspomaga działanie sprężyn dolnych, zapewniając Twojemu ciału podparcie i odciążenie.

Niebieska kratka Hästens,
nasza funkcjonalna wizytówka jakości

Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że niebieska kratka Hästens to po prostu przyjemny dla oka wzór w kolorach, które efektownie wyglądają na łóżku. Ale tak naprawdę to coś więcej niż ładny materiał czy wzór. Kratka pełni kilka funkcji; służy jako potwierdzenie standardów, środek komunikacji oraz nasze najważniejsze narzędzie zapewnienia jakości.

NAJLEPSZY SEN OD 1978

Niebieska kratka została zaprojektowana w 1978 przez Jacka Ryde'a, ojca obecnego właściciela i prezesa wykonawczego, Jana Ryde'a. Zafascynowany sztuką i designem postanowił stworzyć wyróżniający się wzór (na materiale najwyższej jakości), który reprezentowałby markę. Po przedstawieniu na targach meblowych w Szwecji kratka została skrytykowana przez dziennikarzy, którzy wierzyli, że przykuwający wzrok design kłóci się z aktualną wtedy modą na odcienie brązu, zieleni i pomarańczy. Obicia produktów Hästens w biało-niebieską kratkę nie przypominały nic, co do tej pory widziano. Dziś wiemy, że stworzenie kratki było decyzją mądrą. To element designu, który definiuje firmę Hästens.

OPATENTOWANA IKONA JAKOŚCI

Funkcjonalny design oraz innowacyjna tkanina uczyniły naszą niebieską kratkę ikoną wśród różnych typów obić i gwarancją autentycznej jakości. Tylko firma Hästens oraz jej oddani mistrzowie rzemiosła łączą najlepsze materiały naturalne ze sztuką produkcji łóżek. Wzór kratki Hästens, nazwa i logo zostały zarejestrowane w szwedzkim Urzędzie Patentów i Rejestracji, co oznacza, że na całym świecie może je wykorzystywać tylko firma Hästens. 

IDEALNY SEN WPLECIONY JEST W SZWY NASZEJ CHARAKTERYSTYCZNEJ KRATKI

Kratka charakterystyczna dla produktów marki Hästens jest z tkaniny żakardowej ze 100% bawełny najwyższej jakości. Barwienie przebiega zgodnie z normą Oeko-Tex 100. Gęsty, lśniący materiał jest tkany z bawełny kręconej o wskaźniku 45 nitek na centymetr kwadratowy (290 nitek na cal kwadratowy) i zwijany w rolki z wysoką precyzją.

Niebieska kratka służy jako narzędzie do wyrównywania ułożenia naszych produktów i nadawania im odpowiednich kształtów. Wzór niebieskiej kratki jest niezwykle pomocny podczas procesu tworzenia naszych łóżek. Pomaga nam wyrównać ułożenie materacy oraz nadać im odpowiedni kształt.

LINIA KOLORÓW

Produkty marki Hästens są dostępne nie tylko w klasycznym kolorze niebieskim. Do wyboru jest wiele różnych kolorów, pozwalających spersonalizować Twoje łóżko: klasyczny niebieski, czarny, beżowy, grafitowy, srebrno-szary, biały, granatowy, jednolity czarny, jednolity brązowy, jednolity piaskowy, a nawet pasiasty S12. Odwiedź lokalny sklep z produktami marki Hästens lub wejdź na stronę hastens.com, aby sprawdzić wszystkie dostępne opcje.

Zobacz wszystkie kolory