Aktualności

2017-04-16

Wspólny projekt marki Hästens i pracowni Bernadotte-Kylberg

Hästens pierwszy raz w swojej historii zatrudnił sławny duet designerów aby zaprojektowali od nowa charakterystyczną niebieską kratę. Hästens, uznany szwedzki producent łóżek ogłosił przełomową współpracę ze szwedzkim duetem projektantów, Bernadotte & Kylberg. W wyniku tej współpracy charakterystyczna niebieska krata Hästens została stworzona na nowo. Powstały łóżka Appaloosa oraz Marwari, które oparto na konstrukcji łóżka Hästens 2000T. Współpraca, ogłoszona podczas Salone del Mobile Milan trwającego od 4 do 9 kwietnia 2017 roku, jest wyjątkowym wydarzeniem ponieważ niebieska krata Hästens nigdy nie była modyfikowana. Kolekcja będzie dostępna na zamówienie w wybranych salonach w czwartym kwartale 2017.

Appaloosa

Podczas dwuletniego procesu projektowego, Hästens, wraz z projektantami, stworzyli dwie całkowicie nowe tkaniny. Ożywcza i nowoczesna wizja Bernadotte & Kylberg, zachowuje jednak doskonały klimat uznanych na całym świecie łóżek.

’’Z wielką przyjemnością ogłaszamy przełomową i wyjątkową współpracę projektową,” powiedział Prezes Zarządu i przedstawiciel piątej generacji właścicieli Jan Ryde.”Nie mogliśmy sobie wyobrazić bardziej odpowiedniego partnera niż Bernadotte & Kylberg aby zinterpretować naszą charakterystyczną niebieską kratę. To nowe, innowacyjne i nowoczesne spojrzenie. Appaloosa i Marwari przerosły nasze oczekiwania, a rezultat przesuwa granice klasycznego designu Hästens”.

Marwari

‘’Byliśmy podekscytowani podpisaniem kontraktu z Hästens. Bardzo kusząca wydawała się dla nas praca dla tak rozpoznawalnej szwedzkiej marki, posiadającej wyjątkowo silny wyraz graficzny”, powiedział Oscar Kylberg, Prezydent Bernadotte & Kylberg. Dla nas jako projektantów równie istotny był wzór na tkaninie jak i jego wyrażenie na trójwymiarowym kształcie łóżka. Interpretacja tak ikonicznego projektu była dużym , ekscytującym wyzwaniem i jesteśmy bardzo dumni z rezultatu,” kończy Kylberg.

Łózka Appaloosa i Marwari są tworzone ręcznie przez doświadczonych mistrzów rzemiosła. Wszystkie łóżka Hästens produkowane są tylko z naturalnych materiałów w fabryce marki zlokalizowanej w Köping w Szwecji.

Inspiracją dla nazw Appaloosa i Marwari są rasy koni: Appaloosa z nieregularnym plamistym umaszczeniem i Marwari z bogatą, brązową sierścią.

Zdjęcia: Martin Sølyst: