Aktualności

2012-03-06

16 marca Światowy Dzień Snu

16 marca Światowy Dzień Snu

16 Marca, po raz piąty, obchodzić będziemy Światowy Dzień Snu ustanowiony przez Światową Organizację Medycyny Snu. Światowy Dzień Snu ma zwrócić uwagę na znaczenie snu dla funkcjonowania człowieka.


Coraz więcej osób narzeka na kłopoty z zasypianiem, większość z nich jednak nie zdaje sobie sprawy z negatywnego wpływu złej jakości snu na funkcjonowanie organizmu oraz nie zna przyczyny powstawania problemów ze snem. Zmęczenie, stres, palenie tytoniu oraz spożywanie alkoholu to tylko niektóre z powodów problemów ze snem. Niewiele osób zwraca także uwagę na inny bardzo ważny czynnik - na to, na czym śpi.


Hästens, firma uważana za eksperta do spraw snu, zwraca uwagę na warunki, w których odpoczywamy. Bardzo istotny wpływ na to, jak śpimy ma wybór odpowiedniego łóżka.
Zbyt twarde lub zbyt miękkie łóżko, wykonane ze sztucznych, nieoddychających materiałów, nie zapewnia optymalnego podparcia kręgosłupa. Powoduje to, że podczas snu często zmieniamy pozycje, zaburza to nasz sen oraz sprawia, że budzimy się niewyspani.


Hästens, wykorzystując swoje 160 letnie doświadczenie, proponuje indywidualne rozwiązania które pozwalają spać tak dobrze, jak tylko jest to możliwe.


Łóżka tworzone ręcznie, wyłącznie z naturalnych materiałów, przygotowane według indywidualnych wymagań klienta pozwalają maksymalnie wykorzystać czas, który przeznaczamy na regenerację sił i odpoczynek.


Sen ma wpływ na to, jak wyglądamy i jak się czujemy. Wiele osób wstaje rano zmęczonych i opuchniętych ponieważ łóżko nie zapewnia im optymalnych warunków do regeneracji. Od małego rodzice wpajają nam, że spanie na twardym jest dla nas zdrowsze. To bzdura! Nie powinniśmy spać NA łóżku, nie powinniśmy się w nim też zapadać. Bardzo ważne jest aby spać W łóżku. – mówi Piotr Kadłuczka, Menadżer ds. rozwoju marki w salonie szwedzkich łóżek Hästens.


Poprzez komfortowy i wygodny sen możemy spowolnić procesy starzenia, poprawić wygląd naszej cery, oraz utrzymać dobrą sylwetkę. Badania wykonane przez naukowców z Uniwersytetu Karolinska w Sztokholmie pokazują, że nie tylko długość, ale też jakość snu ma znaczenie dla naszego wyglądu.


Hästens wierzy, że śpiąc na odpowiednio dobranym łóżku inwestujemy w lepsze samopoczucie co przekłada się na lepszą jakość naszego życia.

Łóżka Hästens wybrała już liczna grupa ludzi na całym świecie. Wśród nich jest Jego Wysokość Król Szwecji. Można je także znaleźć w wielu hotelach na całym świecie.

Czy wiesz, że…
Polacy śpią najkrócej z mieszkańców Europy – średnio zaledwie 6 godzin na dobę.


***
Hästens to szwedzka marka z blisko 160-letnią tradycją, produkująca najwyższej jakości łóżka, do których wypełnienia używane są jedynie naturalne materiały. Hästens działa na 25 rynkach i rozszerza stale swoją działalność. W kwietniu 2006 Hästens otrzymał nagrodę ‘Grand Export Prize’ przyznaną przez Jego Wysokość Króla Szwecji w ramach uznania za sukcesy, jakie odniosła firma.